COŞKUN ZEYTİNCİLİK


1922’ye kadar Girit’te yaşayan aile mübadele neticesinde Ayvalık’a yerleştirilir. Bu bölgeyi seven ve benimseyen aile büyükleri Ayvalık’ın kendilerine sunduğu eşsiz doğa harikası olan ve mübadele sonucu devlet tarafından verilen zeytinlikleri işleyerek, bir yandan da başka iş kollarında faaliyet göstererek geçimlerini temin etmeye çalışırlar.

Aile yıllar içerisinde değişik sektörlerde faaliyet gösterse de zeytinciliği asla bırakmazlar. Zeytinliklerimiz Ayvalık’ın en seçkin ve kaliteli ürün elde edilen bölgelerinde olup, ürün kalitesinde sürekliliği sağlamak adına iyi tarım uygulamalarının yanı sıra, Kazdağlarının eşsiz oksijeni ile beslenen, bölgenin taşıdığı toprak yapısı, iklim koşullarıyla desteklenmekte ve bu coğrafi konumun getirdiği özellikleriyle birlikte Dünya da en kaliteli ve lezzetli zeytinyağı elde edilen bölgelerin başında geldiği kabul edilmektedir.

Doğa harika olan bu meyveyi(zeytin) bizlere sunsa da kaliteli zeytinyağı elde etmek için uzun yılların getirdiği tecrübeye ve uzmanlığa ihtiyaç vardır. Ailenin bu tecrübe ve uzmanlığı ile 2007 yılına kadar isimsiz(sadece yerel ve yakın bölge halkı tarafından tanınan) toptan olarak yaptığı zeytinciliği aile büyüğü olan Coşkun beyin adıyla COŞKUN ZEYTİNCİLİK markası altında gerekli izin ve belgeleri alınarak perakende sektörüne de geçiş yapmıştır. Kuruluşundan bugüne müşterilerinin beğenisi ve takdirini kazanmış, gün geçtikçe büyüyen Ayvalık dışından Türkiye’mizin bir çok bölgesinden ve ilinden talep eden müşterilerimize daha iyi hizmet sunabilmek ve aynı zamanda daha fazla müşteri kitlesine ulaşabilmek adına profesyonel Web sitemizi oluşturup, online satışa da başladık.

Kalitesinden asla ödün vermeden, bu eşsiz zeytin ve zeytinyağı ürünlerimizi sürekli yenilediğimiz üretim tesislerimizden, sizlerin sofralarına ulaştırmaktan hem mutluluk hem de kıvanç duyuyoruz.
Aynı zamanda ihracat taleplerini karşılıya bilmek adına gerekli izin ve belgeleri alabilmek için kurumsallaşma ve lojistik çalışmalarımız devam etmektedir. Çok uzun olmayan bir süre içerisinde bu güzel haberi de sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız.

Bizim sözümüz şimdilik burada bitiyor, ancak size hizmetimiz hiç bitmeyecek.
Ne diyelim…….. sizlere Afiyet Olsun !